Konkurs plastyczny Sacrum Ziemi Lublinieckiej

Konkurs plastyczny Sacrum Ziemi Lublinieckiej

2 września 2021, godz. 10:53
Wydawnictwo św. Macieja, Zespół Szkół im. Edyty Stein
Udostępnij: Kopiuj link

Wydawnictwo św. Macieja Apostoła i Zespół Szkół św. E. Stein w Lublińcu zapraszają dzieci ze szkół podstawowych i ośrodków edukacyjnych powiatu lublinieckiego do  udziału w konkursie plastycznym "Sacrum Ziemi Lublinieckiej w oczach dziecka". Przewidujemy wystawę wyróżnionych i nagrodzonych prac, ich publikację w formie pocztówki, a także w postaci folderu pokonkursowego.

Konkurs trwał będzie do 24 września.

Regulamin konkursu

   1. Wydawnictwo św. Macieja Apostoła oraz  Zespół Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu zapraszają dzieci ze szkół podstawowych oraz ośrodków edukacyjnych z terenu powiatu lublinieckiego, do udziału w konkursie plastycznym pt. „Sacrum Ziemi Lublinieckiej w oczach dziecka”. 
Wakacje to dobry czas na wyjazdy, wędrówki i zwiedzanie różnych ciekawych miejsc. Dlatego zapraszamy dzieci, by wolny czas od nauki wykorzystały także na plastyczne zaprezentowanie religijnego bogactwa, które znajduje się na Ziemi Lublinieckiej. 
2. Przedmiotem pracy plastycznej, wykonanej w dowolnej technice (bez materiałów sypkich), w formacie A4 lub A3, może być kościół (zarówno pokazany wewnątrz jak i zewnątrz), kaplica, przydrożny krzyż czy kapliczka, cmentarz, figury i rzeźby świętych oraz błogosławionych (przykładowo: mural Jana Pawła II w Lublińcu czy w Lisowicach; Szkoła, Muzeum i fontanna Edyty Stein w Lublińcu, ogród „Będziesz miłował, nie hejtował” przy parafii w Lisowicach) oraz inne miejsca i obiekty Ziemi Lublinieckiej o znaczeniu religijnym.
3. Prace powinny być czytelnie opisane: na zewnątrz pracy plastycznej należy podać jej tytuł, bądź, co (kogo) praca przedstawia oraz lokalizację obiektu (miejscowość). Na odwrocie pracy prosimy nakleić kartę zgłoszenia – załącznik nr 1. 
 4. Prace prosimy składać w sekretariacie Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu ul. Piłsudskiego 8 w nieprzekraczalnym terminie do piątku 24 września 2021 r. lub nadesłać pocztą (decyduje data stempla pocztowego).Do pracy należy załączyć wypełnioną zgodę na przetwarzanie danych osobowych RODO – załącznik nr 2. Uwaga: załączniki nr 1 i nr 2 w posiadaniu organizatorów, prosimy o kontakt, przyślemy je.
 5. Powołane przez organizatorów jury oceni prace i przyzna wyróżnienia oraz nagrody. Prace oceniane będą w dwóch kategoriach: 1) klasy I – IV;  2) klasy V- VIII. 
 6. Prace wszystkich laureatów zostaną zaprezentowane podczas wystawy pokonkursowej oraz opublikowane w katalogu-pokłosiu konkursu. Najlepsza praca z każdej kategorii konkursowej zostanie opublikowana w formie pocztówki, którą otrzyma każdy laureat konkursu, a autor najlepszej pracy i jego szkoła otrzymają po 20 pocztówek. O terminie wystawy, połączonej z wręczeniem nagród, szkoły laureatów zostaną powiadomione. 

Karta zgłoszeniowa: 

RODO:

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu