Narodowe Czytanie i 75-lecie Biblioteki Publicznej w Lublińcu za nami

75-lecie Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublińcu za nami

6 września 2021, godz. 11:25
WB
Udostępnij: Kopiuj link

Było to świetne wydarzenie zarówno dla osób chcących wsłuchać się w czytanie lektury, jak i dla najmłodszych. Przed Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną w Lublińcu, 4 września, odbyło się Narodowe Czytanie. Wydarzenie zostało połączone z 75-leciem biblioteki.
 

Wydarzenie rozpoczęło się od czytania „Moralności Pani Dulskiej”. Następnie goście mogli wsłuchać się w koncert Julii Sekulskiej z akompaniamentem Liubov Nazarowej. W międzyczasie z różnorodnych atrakcji, prowadzonych przez Młodzieżową Radę Miasta, mogli korzystać najmłodsi.

Narodowe Czytanie oraz koncert nie były jednak jedynymi atrakcjami. Uczestnicy wydarzenia mogli również brać udział w warsztatach rękodzieła, wysłuchać koncertu Liubov Nazarowej, zespołu PasjonArt, obejrzeć wernisaż wystawy Marioli Widery, czy skorzystać z kącika wymiany książek i z fotobudki.

Z okazji 75-lecia Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublińcu, powstała nawet piosenka, która ujmuje jej wszystkie formy działalności. Tekst napisała Barbara Kierat, wokal wykonała Hanna Kryś, a muzykę stworzyła Stefania Biela.

 

Galeria: 75- lecie Miejsko-Powiatowej Biblioteki w Lublińcu

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu