Wystawcy, warsztaty, wernisaż i koncert – Jarmark Rękodzieła 2021

Wystawcy, warsztaty, wernisaż i koncert – Jarmark Rękodzieła 2021

6 września 2021, godz. 11:28
WB
Udostępnij: Kopiuj link

Za nami kolejne, coroczne święto rzemieślników i wielbicieli ręcznie wykonanych przedmiotów – Jarmark Rękodzieła. W niedzielę 5 września, na skwerze przed Miejskim Domem Kultury w Lublińcu, zebrali się wystawcy ze swoimi wyrobami. Oprócz możliwości zakupu ręcznie wykonanych produktów, goście mogli skorzystać także z różnych atrakcji.

O godz 14:00 zostały otwarte stoiska z rękodziełem. Ręcznie robione poduszki, koszulki, maskotki, naczynia, figurki, naszyjniki, bransoletki, czy ozdoby – to wszystko tylko czekało na gości.

Następnie rozpoczęły się warsztaty rękodzieła. Uczestnicy mogli brać udział w zajęciach z tworzenia obrazów decoupage, jesiennych wianków, makramowych bransoletek i w warsztatach „Pożegnanie lata z bibuły”. O godz. 16:00 rozpoczęły się atrakcje i animacje dla dzieci, podczas których swoimi umiejętnościami mogli wykazać się najmłodsi.

Całe wydarzenie miało artystyczny wymiar. W trakcie jarmarku odbył się także wernisaż wystawy Martyny Abu Louz pt. „The Flashback”. Możemy na niej zobaczyć bardziej mroczne obrazy, jak i takie, które charakteryzują się namiętnością i żywymi kolorami. Prace artystki są przekrojem różnych tematów i analizą odmiennych stanów emocjonalnych. Wystawę można oglądać w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu do 30 września. 

Końcówka jarmarku to koncert w wykonaniu duetu muzycznego Kijas&Wojsyk. Marta, wokalistka, jest członkiniom Miejskiej Orkiestry Dętej, natomiast Wiktor to pianista akompaniujący artystce. Koncert odbył się przed wejściem głównym Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. Goście mogli wsłuchać się w dźwięki pianina oraz wokalu Marty siedząc wygodnie na leżakach.

Słoneczna pogoda sprzyjała jarmarkowi. Wydarzenie przyciągnęło wiele osób, które postanowiły spędzić niedzielne popołudnie w ciekawy sposób. Stoiska z rękodziełem były otwarte dla gości do godz. 19:00. Na kolejny jarmark Miejski Dom Kultury w Lublińcu zaprasza za rok.

Galeria: Jarmark Rękodzieła 2021

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu