Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Policjanci z Lublińca spotkali się z uczniami w Sadowie

Policjanci z Lublińca edukowali uczniów o bezpieczeństwie na drodze

9 września 2021, godz. 13:04
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

„Bezpieczna droga do szkoły” to główny temat spotkania lublinieckich policjantów z uczniami klas I-III Szkoły Podstawowej w Sadowie. Podczas pogadanki stróże prawa omówili kwestie związane z bezpieczeństwem na drodze. Była również możliwość sprawdzenia w praktyce posiadanej przez uczniów wiedzy teoretycznej. Na koniec każdy z uczestników pogadanki otrzymał elementy odblaskowe.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu odwiedzili najmłodszych uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Sadowie. Tematem przewodnim spotkania były kwestie związane z bezpiecznym poruszaniem się po drodze, szczególnie w drodze do i ze szkoły. Uczestnikom przypomniano zasady bezpiecznego przechodzenia przez drogę oraz zwrócono uwagę na konieczność codziennego stosowania elementów odblaskowych. Przeprowadzone pogadanki były też okazją do omówienia podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze w przypadku braku pobocza i chodnika, a także jazdy na rowerze. Dodatkowo wszyscy uczniowie klas I-III mieli możliwość praktycznego wykorzystania wiedzy nabytej w czasie prelekcji. W asyście policjantów, na pobliskim przejściu dla pieszych dzieci ćwiczyły bezpieczne przechodzenie przez drogę. Na koniec każdy z uczestników prelekcji otrzymał elementy odblaskowe, a także była możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia za kierownicą policyjnego radiowozu, a także siedząc na policyjnym motocyklu.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu