Zmiana organizacji ruchu w Lublińcu w rejonie cmentarzy

Zmiana organizacji ruchu w Lublińcu w rejonie cmentarzy

27 października 2021, godz. 14:03
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Wraz ze zbliżającym się Świętem Wszystkich Świętych i spodziewanym w tym czasie wzmożonym ruchem pojazdów i pieszych, w rejonach lublinieckich cmentarzy wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu. Zmiany będą obowiązywać w okresie od 29.10 – 2.11.2021 roku. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o stosowanie się do wprowadzonych zmian oraz bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. 

1. Cmentarz parafialny przy ul. Plebiscytowej

Cmentarz znajduje się pomiędzy ulicami Plebiscytową, Cmentarną i Powstańców Śl. W czasie dni świątecznych zostaną wyznaczone miejsca parkingowe w ul. Cmentarnej, Szaforza, Plebiscytowej (na odcinku od skrzyżowania z ul. Paderewskiego do ul. Nowej), Dworcowej (na odcinku od skrzyżowania z ul. Plebiscytową do ul. K. Miarki). Z tego względu wprowadzone zostaną zmiany w zakresie dopuszczonych kierunków jazdy:

  • ul. Cmentarna, na co dzień dwukierunkowa, stanie się jednokierunkowa od ul. Powstańców Śl. do ul. Plebiscytowej 
  • ul.. Plebiscytowa na odcinku od ul. Paderewskiego do ul.. Cmentarnej, na co dzień dwukierunkowa, będzie jednokierunkowa od skrzyżowania z ul. Cmentarną do skrzyżowania z ul. Paderewskiego

2. Cmentarz komunalny przy ul. Spokojnej

Cmentarz znajduje się w części zachodniej miasta. Dojazd do cmentarza odbywać się będzie od ul. M.C. Skłodowskiej, ul. Spokojną. Na czas trwania świąt ul. Spokojna stanie się drogą jednokierunkową; wyjazd z cmentarza odbywać się będzie ul. Cyrana. Cmentarz posiada wyznaczony parking.

Całość zmian w organizacji ruchu będzie miała odniesienie w ustawionym oznakowaniu pionowym. W punktach węzłowych przy cmentarzu służbę będą pełnić patrole Policji w celu zabezpieczenia bezpieczeństwa i płynności ruchu ora osób przemieszczających się w okolicach cmentarzy.

Zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywać przy cmentarzu parafialnym i komunalnym od dnia 29.10.2021 do dnia 02.11.2021.
 

Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu