Zderzenie trzech pojazdów w Kochanowicach

Zderzenie trzech pojazdów w Kochanowicach

9 listopada 2021, godz. 13:40
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Nadmierna prędkość, jazda bez zachowania bezpiecznego odstępu, pogorszone warunki drogowe oraz nieostrożność kierujących to częste przyczyny poważnych zdarzeń drogowych. Policjanci z Lublińca apelują do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę i ostrożności na drodze. Pieszym przypominają o konieczności stosowania elementów odblaskowych, które w znacznym stopniu poprawiają ich widoczność na drodze.

Opady deszczu, śliska nawierzchnia i moment nieuwagi to częsty scenariusz zdarzeń drogowych. Wczoraj tuż po godzinie 8:00 dyżurny lublinieckiej komendy odebrał zgłoszenie o zderzeniu trzech pojazdów na drodze krajowej nr 46 w Kochanowicach. Z przeprowadzonych przez policjantów drogówki wstępnych ustaleń wynika, że kierujący dostawczym citroenem 63-letni mieszkaniec Częstochowy zatrzymał się na drodze z zamiarem skrętu na stacje paliw ustępując pierwszeństwa ciężarówce nadjeżdżającej z przeciwka. Po chwili został uderzony w tył przez pojazd ciężarowy marki Man jadący bezpośrednio za nim, a następnie zepchnięty na przeciwległy pas ruchu wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę. Na szczęście w groźnie wyglądającym zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Do momentu zakończenia działań przez służby droga krajowa w miejscu zdarzenia była zablokowana, a ruch pojazdów odbywał się wyznaczonymi objazdami przez miejscowość Kochanowice. Sprawca kolizji 36-letni mieszkaniec Lublińca został ukarany mandatem karnym.

Lublinieccy policjanci przypominają, że na drogach mamy obecnie trudne, jesienne warunki. Nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi, znacznie wydłuża drogę hamowania, a w skrajnych przypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Dlatego każdy kierujący ma obowiązek dostosować prędkość jazdy do warunków panujących na drodze. Równie ważne jest stałe, uważne obserwowanie sytuacji na drodze, a także zachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego nas pojazdu tak by w razie sytuacji awaryjnej móc bezpiecznie zatrzymać swój pojazd.

W trudnych, jesiennych warunkach pogodowych od wszystkich uczestników ruchu drogowego wymaga się, aby zachowali szczególną ostrożność. Dotyczy to również pieszych, którzy w tym czasie są gorzej widoczni na drodze. Dlatego policjanci przypominają o obowiązku stosowania elementów odblaskowych szczególnie po zmroku i w terenie niezabudowanym. Widoczna z daleka kamizelka odblaskowa czy odblask założony na wierzchnią część ubrania może uratować czyjeś życie!

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu