Międzynarodowy Dzień Jeża z MDK

Międzynarodowy Dzień Jeża z MDK

10 listopada 2021, godz. 7:43
MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Czy możecie sobie wyobrazić świat bez jeża? To sympatyczne, kolczaste zwierzątko 10 listopada obchodzi swoje święto.

Międzynarodowy Dzień Jeża powstał z myślą o ochronie tych sympatycznych zwierząt. Mimo, że są pożyteczne, zjadają owady i ślimaki, które niszczą nasze rośliny w ogrodzie, jest ich na świecie coraz mniej. Na te urocze kolczaste zwierzaki czyha mnóstwo niebezpieczeństw, dlatego zostały objęte częściową ochroną gatunkową. Jeśli nie będziemy się o nie troszczyć, wkrótce mogą wyginąć.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Jeża Miejski Dom Kultury w Lublińcu przygotował niespodziankę. W kilku miejscach w Lublińcu zostały umieszczone kreatywne paczki zawierające materiały wraz z instrukcją do wykonania unikatowego domku dla jeża. Taki domek można postawić go w ogrodzie, na działce, przekazać babci lub sąsiadowi – każdemu, kto dysponuje skrawkiem podwórka. Dzięki temu pożyteczny jeż znajdzie schronienie.

Miejski Dom Kultury zachęca by obserwować fanpage, gdyż 10 listopada, ok. godz. 15.00, zostanie zamieszczona mapa wskazująca miejsca ukrycia kreatywnych paczek. Wszystkie osoby, które znajdą i zbudują domek dla jeża, są zaproszone, aby podzielić się zdjęciem efektu końcowego na Facebooku, oznaczając w opisie MDK lub dodając je w komentarzu do postu z mapą. 

Galeria: Dzień Jeża

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu