Lublinieccy policjanci zatrzymali w miniony weekend dwóch nietrzeźwych kierowców

Lublinieccy policjanci zatrzymali w miniony weekend dwóch nietrzeźwych kierowców

24 listopada 2021, godz. 7:51
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Dzięki informacji pochodzącej od świadków w miniony weekend lublinieccy policjanci zatrzymali dwóch amatorów jazdy na „podwójnym gazie”. Jak wykazał policyjny alkomat obaj zatrzymani mieli ponad 2 promile alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi im teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakazy prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

O tym, że założenia założenia kampanii  społecznej "Nie reagujesz - akceptujesz" są dobrze znane mieszkańcom powiatu lublinieckiego i nie ma społecznego przyzwolenia dla tych, którzy świadomie łamią przepisy prawa narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo dowodzą kolejne zatrzymania nietrzeźwych kierujących, które miały miejsce w ubiegły weekend. To właśnie po informacji od świadków lublinieccy policjanci zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych kierujących, którzy po alkoholu wsiedli za kierownicę swoich pojazdów.

W sobotę 20 listopada, krótko po godzinie 21.00 oficer dyżurny lublinieckiej komendy Policji otrzymał informację, że w Łagiewnikach Małych, samochodem osobowym marki Renault, może poruszać się nietrzeźwy mężczyzna. We wskazany rejon od razu został skierowany policyjny patrol, który zatrzymał do kontroli drogowej wymieniony przez zgłaszającego pojazd. Już na początku interwencji mundurowi wyczuli alkohol od siedzącego za kierownicą 64-letniego mężczyzny. Przeprowadzone na miejscu badanie stanu trzeźwości potwierdziło wcześniejsze przypuszczenia świadka. Zatrzymany do kontroli mieszkaniec gminy Pawonków miał w organizmie prawie dwa i pół promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za swoje lekkomyślne postępowanie wkrótce odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a także wysoka grzywna.

Podobna kara czekać może 21-latka zatrzymanego przez policjantów w minioną niedzielę, na ulicy Wilimowskiego w Lublińcu. I tym razem informacja o nietrzeźwym kierującym została przekazana mundurowym przez zaniepokojonego świadka zdarzenia. Policyjne urządzenie wykazało w organizmie  mieszkańca Częstochowy siedzącego za kierownicą audi ponad 2 promile alkoholu.

"Nie reagujesz — akceptujesz" to kampania społeczna śląskiej Policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Widząc łamanie przepisów prawa - reagujmy. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i troska.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu