Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Nowe obostrzenia od 15 grudnia. Jeszcze przed świętami nauka zdalna w szkołach

Nowe obostrzenia od 15 grudnia. Jeszcze przed świętami nauka zdalna w szkołach

7 grudnia 2021, godz. 14:35
Udostępnij: Kopiuj link

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nowe zasady bezpieczeństwa, które zaczną obowiązywać 15 grudnia. Dotyczą m.in. lokali gastronomicznych, kin, teatrów, dyskotek. Wprowadzone zostaną również obowiązkowe testy dla osób mieszkających z osobą zakażoną. Dodatkowo w szkołach zostanie wprowadzona nauka zdalna.

Ze względu na niepokojącą sytuację związaną z Covid-19 zdecydowaliśmy się na podjęcie stanowczych działań. Od 15 grudnia wprowadzamy dodatkowe zasady bezpieczeństwa – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Nowe obostrzenia od 15 grudnia

Według informacji podanych przez Ministerstwo Zdrowia, będą obowiązywały limity 30% obłożenia lokalu w restauracjach, barach, hotelach. To samo dotyczy kin, teatrów, obiektów sportowych i sakralnych. Limit może być zwiększony wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę. Całkowicie zamknięte zostaną dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia. 

Od 15 grudnia współdomownicy osób chorych na Covid-19 będą musieli poddać się obowiązkowemu testowi bez względu na posiadany certyfikat covidowy. Zostanie również wprowadzony limit 75% w transporcie zbiorowym, a przed przylotem do Polski spoza strefy Schengen będzie obowiązywał test wykonany nie wcześniej niż 24h przed przekroczeniem granicy.

Nauka zdalna

Dodatkowo od 20.12.2012 do 09.01.2022 zostanie wprowadzona nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich. Warto zauważyć, że przerwa świąteczna od zajęć dydaktycznych rozpoczyna się 23 grudnia. 
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu