Nowe obostrzenia od 15 grudnia. Jeszcze przed świętami nauka zdalna w szkołach

Nowe obostrzenia od 15 grudnia. Jeszcze przed świętami nauka zdalna w szkołach

07.12.2021 14:35
Czytanie treści strony dostępne

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nowe zasady bezpieczeństwa, które zaczną obowiązywać 15 grudnia. Dotyczą m.in. lokali gastronomicznych, kin, teatrów, dyskotek. Wprowadzone zostaną również obowiązkowe testy dla osób mieszkających z osobą zakażoną. Dodatkowo w szkołach zostanie wprowadzona nauka zdalna.

Ze względu na niepokojącą sytuację związaną z Covid-19 zdecydowaliśmy się na podjęcie stanowczych działań. Od 15 grudnia wprowadzamy dodatkowe zasady bezpieczeństwa – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Nowe obostrzenia od 15 grudnia

Według informacji podanych przez Ministerstwo Zdrowia, będą obowiązywały limity 30% obłożenia lokalu w restauracjach, barach, hotelach. To samo dotyczy kin, teatrów, obiektów sportowych i sakralnych. Limit może być zwiększony wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę. Całkowicie zamknięte zostaną dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia. 

Od 15 grudnia współdomownicy osób chorych na Covid-19 będą musieli poddać się obowiązkowemu testowi bez względu na posiadany certyfikat covidowy. Zostanie również wprowadzony limit 75% w transporcie zbiorowym, a przed przylotem do Polski spoza strefy Schengen będzie obowiązywał test wykonany nie wcześniej niż 24h przed przekroczeniem granicy.

Nauka zdalna

Dodatkowo od 20.12.2012 do 09.01.2022 zostanie wprowadzona nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich. Warto zauważyć, że przerwa świąteczna od zajęć dydaktycznych rozpoczyna się 23 grudnia. 
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu