Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Wernisaż wystawy Barbary Będkowskiej – „Bo świat nie jest czarno-biały...” [ZDJĘCIA]

Wernisaż wystawy Barbary Będkowskiej – „Bo świat nie jest czarno-biały...” [ZDJĘCIA]

7 stycznia 2022, godz. 8:21
Udostępnij: Kopiuj link

Jubileuszowy rok rozpoczęto w artystyczny sposób. W holu Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu, 5 stycznia, odbył się wernisaż wystawy Barbary Będkowskiej „Bo świat nie jest czarno-biały…”. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęciowej z tego wydarzenia, na której można zobaczyć prace lublinieckiej artystki.

Kim jest autorka wystawy? 

Barbara Będkowska całe życie zawodowe poświęciła zakładowi energetycznemu w Lublińcu. Emeryturę postanowiła jednak wykorzystać w zupełnie inny, twórczy sposób. Jej odskocznią od codziennych trosk jest sztuka. Swoją przygodę z malowaniem zaczęła dwa lata temu. Jak sama mówi, inspiruje ją to, co widzi, a są to kolory. Większość obrazów wykonuje za pomocą farby akrylowej, ale są też takie malowane farbą olejną. Oprócz pędzla chętnie sięga po gąbkę czy szpachlę. Ciekawą techniką malarską, jakiej ostatnio używa, jest technika pouringu, czyli tzw. malarstwo intuicyjne.

Natchnienie czerpie z przyrody i żeglugi. Na jej obrazach można więc zobaczyć piękne krajobrazy. Dodatkowo, nie mogło również zabraknąć prac inspirowanych Lublińcem. Czy potraficie je dostrzec?
 

Galeria: "Bo świat nie jest czarno-biały" - wernisaż wystawy

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu