Za nami 30. Finał WOŚP. Co działo się w Lublińcu?

Za nami 30. Finał WOŚP. Co działo się w Lublińcu?

31 stycznia 2022, godz. 8:56
fot. MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Lubliniecki sztab WOŚP oraz wolontariusze mocno zaangażowali się w 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W wydarzeniu można było uczestniczyć przede wszystkim wirtualnie, ale nie tylko. Przygotowano bowiem wiele atrakcji.

W trakcie całego dnia na profilu Facebook MDK w Lublińcu można było oglądać transmisje na żywo. Był to sposób na to, aby bez wychodzenia z domu śledzić poczynania lublinieckiego sztabu WOŚP. Oczywiście dla widzów przygotowano różne atrakcje m.in. występy artystów na scenie, czy ciekawe rozmowy. 

W trakcie jednej z transmisji dyrektor MDK w Lublińcu Agata Woźniak-Rybka przeprowadziła rozmowę z wolontariuszami – osobami, które m.in. wychodzą z puszkami na miasto. Opowiedzieli oni o tym jak wygląda angażowanie się w takie akcje oraz jak zachęcić do tego pozostałych:

- Przede wszystkim jest to dobry uczynek, więc myślę, że to mogłoby przekonać naszych rówieśników. Czynimy dobro i jest to coś, dzięki czemu żyjemy, bo jednak WOŚP wspiera szpitale i każdy z nas był badany tym sprzętem – mówiła Hania.

- Dla mnie to sama chęć pomagania innym osobom i fakt, że dobro wraca, więc jeśli my komuś pomagamy, to dla nas też może być dobre – mówił Bartosz.

W Galerii pod Glinianym Aniołem odbył się także zapowiadany kiermasz ciast. Chętne osoby mogły przyjść oraz nabyć słodkości. Podobna akcja została zorganizowana już wcześniej:

- Około 25 pań włączyło się w pieczenie ciast, ale ciężko dokładnie stwierdzić, ponieważ angażują one swoje znajome, rodziny, dzieci i każda z nich przynosi nie tylko jedną blaszkę ciasta, ale więcej – mówiła podczas transmisji Ewelina Kukowka, koordynator kiermaszu.

Miejski Dom Kultury nie był jednak jedynym miejscem, w którym odbywały się działania. Na starej unii odbył się bieg charytatywny organizowany przez WKB Meta oraz przejażdżka Monster Truckiem. 

Źródło: Anna Jonczyk-Drzymała Zastępca Burmistrza Lublińca, Facebook

W międzyczasie można było również licytować przedmioty wystawione na aukcję. Miejski Dom Kultury w Lublińcu poinformował w niedzielny wieczór o zebranych 46 tys. złotych. 

Transmisje z wydarzeń można obejrzeć na Facebooku oraz kanale YouTube Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu.

Galeria: 30. Finał WOŚP

fot. MDK Lubliniec fot. MDK Lubliniec fot. MDK Lubliniec fot. MDK Lubliniec fot. MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu