Środki dla Ziemi Lublinieckiej z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Środki dla Ziemi Lublinieckiej z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

21 lutego 2022, godz. 7:54
Informacja prasowa, Biuro Poselskie Andrzeja Gawrona
Udostępnij: Kopiuj link

Publikujemy informację nadesłaną przez Biuro Poselskie Andrzeja Gawrona:

Gminy Boronów i Pawonków są niezwykle efektywne w pozyskiwaniu środków na modernizacje dróg – serdecznie gratuluję samorządom sprawnego pisania wniosków i skuteczności w realizacji inwestycji. 

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to realne wsparcie na budowę nowych tras na terenie Ziemi Lublinieckiej - Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki konkursu na inwestycje drogowe - z naszego terenu do realizacji zostały zakwalifikowane wnioski:

Gmina Pawonków na Przebudowę dróg gminnych - ulicy Dębowej, Kanuskiej, Wiejskiej i Granicznej w Łagiewnikach Wielkich i Dralinach - 1 912 855,00 zł (kontynuacja zadania wieloletniego)

Gmina Pawonków na Przebudowę dróg gminnych - ul. Dębowej w Łagiewnikach Wielkich, ul. Kanuskiej, Parkowej w Dralinach, ul. Mickiewicza w Lisowicach - 2 352 500,00 zł (nowe zadanie wieloletnie)

Gmina Boronów na Rozbudowę ulicy Korfantego w Boronowie 1 122 374,00 zł

Gmina Boronów na Budowę ulicy bocznej do ulicy Wiśniowej w Boronowie 365 966,50 zł

Serdecznie gratuluję Gminom sprawnie złożonych wniosków! 

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg W ramach Funduszu środki przeznaczane są m.in. na: drogi gminne i powiatowe; mosty; obwodnice; działania poprawiające bezpieczeństwo pieszych.

Program kompleksowo odpowiada na potrzeby związane z drogami na poziomie lokalnym. Ich brak bądź nieodpowiedni stan to bariera dla rozwoju regionu. Dobre drogi mają pozytywny wpływ na aktywność gospodarczą, przyciągają inwestorów i zwiększają konkurencyjność regionu, są także szansą na rozwój lokalnych firm.

Andrzej Gawron Poseł Ziemi Lublinieckiej

 (Zdjęcia pochodzą z odbioru technicznego ulicy w Boronowie, w którym uczestniczył Wiceminister Infrastruktury Pan Rafał Weber – 2019r.)

Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu