Przypominamy: Nie udostępniaj informacji z danymi na temat ruchu i lokalizacjiwojsk!

Przypominamy: Nie udostępniaj informacji z danymi na temat ruchu i lokalizacji wojsk!

10 marca 2022, godz. 11:58
fot. 13. ŚBOT
Udostępnij: Kopiuj link

W związku z sytuacją za naszą wschodnią granicą postanowiliśmy poruszyć temat treści udostępnianych w przestrzeni Internetu. Już wcześniej w mediach społecznościowych pojawiały się komunikaty z prośbą o niepublikowanie m.in. informacji i zdjęć o lokalizacji wojsk, przemieszczania się ich konwojów itp. Publikując takie dane pomagamy przeciwnikowi. Przypominamy jednocześnie, że nadal obowiązuje trzeci stopień alarmowy CRP (zagrożenia w cyberprzestrzeni).

Udostępnianie filmów, zdjęć, dzielenie się danymi na temat ruchu wojsk, może ułatwić wnikliwym analitykom dostęp do treści o działaniach Wojska Polskiego. Chrońmy nasze dane, zwłaszcza w obecnej sytuacji – czytamy na stronie Wojska Polskiego.

Czego nie robić? Jak postępować? Więcej informacji można znaleźć tutaj: www.wojsko-polskie.pl/articles/tym-zyjemy-v/2022-03-035-badzmy-swiadomizagrozen/

Podobnie informuje również Ministerstwo Obrony Narodowej:

Źródło: zrzut ekranu z Ministerstwo Obrony Narodowej / Twitter

Jednocześnie przypominamy, że nadal obowiązuje trzeci stopień alarmowy CRP. Czym są takie stopnie?

Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. Stopień CHARLIE–CRP jest trzecim z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Stopień ten jest wprowadzany w przypadku wystąpienia zdarzenia potwierdzającego prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni albo uzyskania wiarygodnych informacji o planowanym zdarzeniu – pisze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Trzeci stopień alarmowy CRP aktualnie obowiązuje do 15 marca. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ

Zachęcamy do zapoznania się z powyższymi informacjami.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu