Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

„3mamy kciuki” za Franka, Kacpra i Maksa - koncert Gospelsów

„3mamy kciuki” za Franka, Kacpra i Maksa – charytatywny koncert Gospelsów

15 marca 2022, godz. 12:05
MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Koncerty Gospelsów to wydarzenia pełne dobrej muzyki i pozytywnej energii. Muzycy lubią też pomagać innym. Tytuł koncertu „3mamy kciuki” nawiązuje do trójki chłopców, dla których zostanie zorganizowana zbiórka pieniędzy. Wszyscy trzymają za nich mocno kciuki.

Trzech sympatycznych chłopców, trzy trudne historie. Franek, Kacper i Maks codziennie walczą o swój prawidłowy rozwój i zdrowie. To dla nich zagrają Gospelsi podczas koncertu charytatywnego „3mamy kciuki”. 

Franciszek Kukowka urodził się zdrowy, jako skrajny wcześniak z masą urodzeniową 915 gram. W wyniku wcześniactwa wystąpiła u niego ogromna liczba powikłań. Retinopatia, wylewy IV stopnia, wodogłowie pokrwotoczne, problemy z jedzeniem, otwarty przewód Botalla, dysplazja oskrzelowo-płucna, zapalenie płuc, niewydolność oddechowa, zapalenie opon mózgowych, zwapnienie nerek,  tkójglicerydemia ,żółtaczka, padaczka i porażenie mózgowe czterokończynowe. Franek jest dzieckiem leżącym. Nie widzi i nie słyszy. Jest karmiony przez gastrostomię prosto do brzuszka. Do codziennego funkcjonowania potrzebuje wielu godzin rehabilitacji. Mimo to jest wesołym chłopczykiem. Uwielbia się przytulać, łaskotać. Jego najlepszą zabawą jest swobodne fikanie na kanapie, a najlepszym kompanem do zabawy i zasypiania – ulubiony króliczek.

Kacper Ledwoń ma 6 lat. Choruje na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe spowodowane ciężką zamartwicą i niedotlenieniem okołoporodowym. W wyniku ciężkiego porodu doszło do znacznego i nieodwracalnego uszkodzenia mózgu. Kacperek  choruje także na celiakię, małogłowie, padaczkę, niedowidzi i niedosłyszy. Nie potrafi samodzielnie siedzieć i chodzić. Jest pod stałą kontrolą neurologa, gastroenterologa, chirurga, lekarza rehabilitacyjnego, okulisty, audiologa. Wymaga także zajęć z rehabilitantem, neurologopedą, surdopedagogiem, tyflopedagogiem, pedagogiem i psychologiem. Kacperek jest bardzo towarzyski i lubi chodzić do przedszkola. Ma tam swoich przyjaciół i wiele ciekawych zajęć, które pomagają mu w rozwoju. Najbardziej uwielbia tańczyć - oczywiście na rączkach mamy i taty - jest wtedy szczęśliwy.

Maksymilian Markowski urodził się w 31 tygodniu ciąży i dołączył do grona wcześniaków. Niestety w wyniku przedwczesnego porodu, infekcji i niedotlenienia wykryto w jego główce liczne zmiany leukomalacyjne, z powodu których cierpi on na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce. Maks ma 14 miesięcy i choć jest dzieckiem leżącym, nie raczkuje, nie siedzi samodzielnie, nie gaworzy, to codziennie zaraża wszystkich swoim uśmiechem i pogodą ducha. Znajduje się obecnie pod stała opieką neurologa, okulisty, neurologopedy, pedagoga oraz rehabilitantów. Jedyną szansą na to, aby w przyszłości mógł cieszyć się jak największą sprawnością, jest codzienna, systematyczna rehabilitacja. W najbliższym czasie Maks będzie również potrzebować ortezy, kombinezonu kompresyjnego oraz specjalistycznego krzesełka do karmienia. 

Koszty leczenia i rehabilitacji przewyższają możliwości finansowe tych rodzin. Gospelsi pragną wesprzeć rodziców i wraz z Miejskim Domem Kultury w Lublińcu organizują wydarzenie, które nie tylko zachwyci dobrą muzyką, ale będzie doskonałą okazją do pomagania. Koncert „3mamy kciuki” obędzie się 20 marca o godz. 17.00 w sali widowiskowej MDK. 

Chłopców można wesprzeć także przekazując 1% podatku lub dokonując wpłaty bezpośrednio na stronach fundacji:

- Franciszek Kukowka:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”: KRS 0000037904
35551 Kukowka Franciszek

- Kacper Ledwoń:
Fundacja Avalon: KRS 0000270809
LEDWOŃ, 5844

- Maksymilian Markowski :
Fundacja „Serca dla Maluszka”: KRS 0000387207
2026 Maksymilian Markowski

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu