Trwa rekrutacja do grupy poszukiwawczo – ratowniczej K9 w 13 ŚBOT

Trwa rekrutacja do grupy poszukiwawczo – ratowniczej K9 w 13 ŚBOT

23 marca 2022, godz. 8:32
inf. pras. 13 ŚBOT
Udostępnij: Kopiuj link

Trwa nabór na stanowiska:

  • PRZEWODNIK PSA RATOWNICZEGO – osoba posiadająca psa ze zdanym egzaminem klasy 0 Państwowej Straży Pożarnej (terenowym lub gruzowiskowym);
  • NAWIGATOR – osoba łatwo orientująca się w terenie i lubiąca pracę w otwartej przestrzeni.

Jeżeli jesteś osobą pełnoletnią, masz polskie obywatelstwo, jesteś niekarany i nie służysz w innych rodzajach sił zbrojnych – już dziś złóż wniosek do swojego WKU, by zostać żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej. 

Do grupy poszukiwawczo – ratowniczej K9 poszukujemy osób otwartych na nowe wyzwania, lubiących pracę w zespole, chcących wolny czas poświęcić na ćwiczenia, szkolenia, treningi oraz akcje ratownicze. 

13ŚBOT jest pierwszą jednostką Wojska Polskiego, w której psy pełnią służbę kontraktową. Czworonożni żołnierze są szkoleni do działań podczas konfliktów, a na co d­­­zień wspierają policję i straż w poszukiwaniu osób zaginionych. Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza K9 składa się z dowódcy, planistów, profilera oraz zespołów złożonych z nawigatora, przewodnika i psa. Czworonogi służą razem ze swoimi przewodnikami – żołnierzami OT – w samodzielnym pododdziale jednostki.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu