Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Nadchodzące wydarzenia dla dzieci organizowane przez Miejski Dom Kultury

Nadchodzące wydarzenia dla dzieci organizowane przez Miejski Dom Kultury

31 maja 2022, godz. 8:09
inf. pras. MDK Lubliniec, fot. Daniel Dmitriew (nadesłana)
Udostępnij: Kopiuj link

Zbliża się Dzień Dziecka. Z tej okazji Miejski Dom Kultury w Lublińcu zaprasza na wydarzenia przygotowane z myślą o najmłodszych.

Już 1 czerwca świętujemy Dzień Dziecka z Kinem „Karolinka”. O godzinie 9.00 i 11.00 najmłodsi widzowie lublinieckich szkół i przedszkoli będą mogli zobaczyć nową hiszpańską animację „Dogtanian. Psi muszkieter”. Ta bajkowa adaptacja znanej powieści Aleksandra Dumasa „Trzej muszkieterowie” z pewnością podbije serca nie tylko dzieci, ale i dorosłych. To historia o odwadze, poświęceniu i przyjaźni. Do tej pory przygody Dogtaniana mogliśmy oglądać w bijącym niegdyś rekordy popularności serialu telewizyjnym „Dogtanian i trzej muszkieterowie”. Nad współczesną wersją Dogtaniana czuwał twórca serii Claudio Biern Boyd, nazywany hiszpańskim Waltem Disneyem. Animację będzie można obejrzeć również w dniach 3-7 czerwca o godz. 17.00. W czerwcu przewidziano także premierowe seanse wyczekiwanej animacji Pixara „Buzz Astral”. Przygody jednego z głównych bohaterów serii „Toy Story” w Kinie „Karolinka” od 17 czerwca o godz. 15.00 i 17.00. 

5 czerwca na Stadionie Miejskim odbędzie się festyn rodzinny organizowany z okazji jubileuszu 750-lecia Lublińca. O godz. 14.00 rozpoczną się zabawy i animacje sportowe dla najmłodszych: „Sportowy początek letniego szaleństwa, czyli FC Galimatias w natarciu”. Około godz. 15.30 nastąpi wspólne zaśpiewanie i zatańczenie piosenki „Moje miasto”. Do tego wydarzenia w ostatnich tygodniach przygotowywały się dzieci i młodzież lublinieckich szkół, przedszkolaki i uczestnicy sekcji MDK. Autorem układu choreograficznego jest Małgorzata Prowda. Do wspólnego tańca zaproszeni są również wszyscy mieszkańcy Lublińca. O godz. 16.00 rozpocznie się program artystyczny w wykonaniu mażoretek „Szafir” oraz młodych artystów sekcji wokalnych i tanecznych, którzy wystąpią z koncertem: „Dzieci kochają bajki, bajki kochają dzieci”. O godz. 17.00 na scenie pojawi się uwielbiana przez dzieci gwiazda wieczoru, Majka Jeżowska. 

9 czerwca rozpoczną się Dni Lublińca. Miejski Dom Kultury zaprasza dzieci na występy artystów MDK w Amfiteatrze w Parku Miejskim. 9 czerwca o godz. 18.00 wystąpią wokaliści Studia Piosenki oraz tancerze sekcji Break Dance Street Dance. 10 czerwca również o godz. 18.00 koncert w wykonaniu młodych artystów MDK „Bigbitowe dzieci”, który przeniesie nas w epokę lat 60. i 70. 11 czerwca o godz. 18.00 kolejny program artystyczny przygotowany przez dzieci i młodzież sekcji MDK. Natomiast 12 czerwca od godz. 15.00 w Parku Miejskim rozpocznie się Strefa Zabawy, w której przewidziano szereg atrakcji dla całych rodzin, m.in. ciekawe warsztaty, gry, zabawy, kolorowanki oraz jarmark rękodzieła. Miejski Dom Kultury w Lublińcu już teraz zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w grze „Lublinieckie opowieści”. 

- Gra oparta jest na popularnym „Story cubes”. Składa się z kilku dużych rozmiarów piankowych kości, na których widnieją piktogramy związane, m.in. Lublińcem. Zadaniem drużyn będzie ułożenie opowieści na podstawie wylosowanych piktogramów. Jest to wspaniała zabawa zarówno dla dużych i małych. Nigdy nie wiemy, w którą stronę potoczy się dana historia. Z pewnością będzie radośnie i bardzo twórczo – zapewnia Monika Klimza-Gryc, pracownik MDK.

Wszystkie organizowane wydarzenia są bezpłatne. 


O szczegółowym programie Dni Lublińca oraz Kulturalnego Stadionu Miejskiego informowaliśmy tutaj:

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu