Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Festyn charytatywny w Łagiewnikach Wielkich. Mażoretki „Szafir” wystąpiły dla Hani

Festyn charytatywny w Łagiewnikach Wielkich. Mażoretki „Szafir” wystąpiły dla Hani

21 czerwca 2022, godz. 8:43
inf. pras. MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

12 czerwca w Łagiewnikach Wielkich odbył się festyn charytatywny dla małej Hani. Mażoretki „Szafir” trenujące pod czujnym okiem Małgorzaty Prowdy, instruktor Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu, pięknie zaprezentowały się na scenie i wsparły szczytny cel. 

12 czerwca popołudniu boisko w Łagiewnikach Wielkich zapełniło się osobami pragnącymi wesprzeć małą Hanię. U dziewczynki zdiagnozowano ciężką wadę HLHS – ma tylko połowę serduszka. Także lewa komora jej serca nie działa jak należy. Hania wymaga długiego i wieloetapowego leczenia. Pieniądze zebrane podczas festynu charytatywnego pomogą rodzicom w dalszym jego finansowaniu.

Uczestnicy festynu mogli nabywać cegiełki, wyroby rękodzielnicze oraz brać udział w licytacjach. Na dzieci czekały liczne atrakcje takie jak dmuchańce, kąpiel w pianie, malowanie twarzy, koncert Bernadety Kowalskiej, której towarzyszyli baśniowi przyjaciele. Nie zabrakło mażoretek „Szafir”, nad którymi czuwa Małgorzata Prowda, instruktor Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. Utalentowane dziewczyny dały popis swoich umiejętności, tańcząc z pomponami oraz flagami. Ich występ wzbudził gorący aplauz publiczności.

- „Cieszymy się, że naszym tańcem możemy nie tylko sprawiać radość publiczności, ale również pomagać” – napisała instruktorka, Małgorzata Prowda.

Galeria: Mażoretki Szafir w Łagiewnikach Wielkich

nadesłane: MDK Lubliniec nadesłane: MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu