Dwóch kierowców straciło prawa jazdy za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym

Dwóch kierowców straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym

01.07.2022 12:48
źródło: KPP Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

W ostatnim czasie na drogach powiatu lublinieckiego mundurowi zatrzymali dwóch kierujących, którzy nie zastosowali się do ograniczeń prędkości w obszarze zabudowanym. Kierowcy stracili prawa jazdy na 3 miesiące.

Do pierwszego przypadku doszło w środę 29 czerwca. Policjanci z drogówki pełniący służbę na terenie Psar w gminie Woźniki, zatrzymali do kontroli kierującego osobowym mercedesem. Powodem kontroli było znacznie przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Jak wskazało policyjne urządzenie, jadący ulicą Poznańską mieszkaniec powiatu myszkowskiego, poruszał się z prędkością 113 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierujący stracił prawo jazdy na trzy miesiące, a także został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. złotych. Na jego konto zostało również dopisanych 10 punktów karnych – podaje KPP Lubliniec.

Taka sama kara spotkała 50-letniego kierującego volkswagenem, który został zatrzymany do kontroli w czwartek 30 czerwca. Mieszkaniec powiatu krakowskiego, na wyjeździe z Koszęcina, poruszał się z prędkością 120 km/h – dodaje lubliniecka policja. 

Okres wakacyjny to często czas wzmożonego ruchu na drogach. Policja apeluje o odpowiedzialne zachowanie za kierownicą oraz stosowanie się do obowiązujących przepisów prawa.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu