Dwóch kierowców straciło prawa jazdy za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym

Dwóch kierowców straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym

1 lipca 2022, godz. 12:48
źródło: KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W ostatnim czasie na drogach powiatu lublinieckiego mundurowi zatrzymali dwóch kierujących, którzy nie zastosowali się do ograniczeń prędkości w obszarze zabudowanym. Kierowcy stracili prawa jazdy na 3 miesiące.

Do pierwszego przypadku doszło w środę 29 czerwca. Policjanci z drogówki pełniący służbę na terenie Psar w gminie Woźniki, zatrzymali do kontroli kierującego osobowym mercedesem. Powodem kontroli było znacznie przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Jak wskazało policyjne urządzenie, jadący ulicą Poznańską mieszkaniec powiatu myszkowskiego, poruszał się z prędkością 113 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierujący stracił prawo jazdy na trzy miesiące, a także został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. złotych. Na jego konto zostało również dopisanych 10 punktów karnych – podaje KPP Lubliniec.

Taka sama kara spotkała 50-letniego kierującego volkswagenem, który został zatrzymany do kontroli w czwartek 30 czerwca. Mieszkaniec powiatu krakowskiego, na wyjeździe z Koszęcina, poruszał się z prędkością 120 km/h – dodaje lubliniecka policja. 

Okres wakacyjny to często czas wzmożonego ruchu na drogach. Policja apeluje o odpowiedzialne zachowanie za kierownicą oraz stosowanie się do obowiązujących przepisów prawa.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu