Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Rodzinna rowerowa gra miejska. Odwiedźcie zapomniane miejsca w Lublińcu!

Rodzinna rowerowa gra miejska. Odwiedźcie zapomniane miejsca w Lublińcu!

9 sierpnia 2022, godz. 8:27
inf. pras. MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Już 17 sierpnia o godz. 16.00 ze skweru gen. Wł. Sikorskiego wystartuje rodzinna gra miejska śladami dawnych miejsc w Lublińcu. Uczestnicy poruszać się będą głównie na rowerach, jednak przewidziano również kilka niespodzianek. 

Miejski Dom Kultury w Lublińcu przygotował rodzinną rowerową grę miejską, w której uczestnicy będą odkrywać dawne, być może zapomniane już miejsca w Lublińcu. 

- Pomysł na grę „Sentymentalny Lubliniec” zrodził się pod wpływem tegorocznych rozmów o Lublińcu. Najpierw dzieci podczas ferii pytały dziadków o ulubione miejsca z czasów ich młodości. Potem na spotkaniu uczestniczek warsztatów „Kreatywni 60+” zorganizowanym z okazji Dnia Kobiet, snuliśmy opowieści o dawnym Lublińcu. A następnie zapytaliśmy Lublińczan o ich sentymentalne miejsca, w których lubili kiedyś spędzać wolny czas. Wiele z nich już nie ma. Żyją jedynie we wspomnieniach. Obchody 750-lecia naszego miasta to doskonały sposób na ich ponowne odkrywanie – podkreśliła Monika Klimza-Gryc, pracownik Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu.

Uczestnicy wystartują 17 sierpnia o godz. 16.00 sprzed Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. Otrzymają wówczas wskazówki jak dotrzeć do pierwszego punktu. Tam czekać będzie na nich pierwsze zadanie oraz wskazówka, dotycząca kolejnego etapu. W grze liczy się poprawne wykonanie zadań, praca zespołowa i dobra zabawa. Przyda się również orientacja w terenie i odrobina sprytu. Gra jest również wspaniałym sposobem na świętowanie 750-lecia Lublińca. Pozwala lepiej poznać miasto i jego historię. 

- Zapraszamy do wzięcia udziału w rodzinnej rowerowej grze miejskiej. Na uczestników czekają zagadki, gry, wyzwania, pamiątkowe dyplomy i słodka niespodzianka. Mile widziane rodziny z Ukrainy goszczące w naszym mieście. Zapraszamy do wspólnej zabawy – napisała Agata Wożniak Rybka, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu.

Wydarzenie jest bezpłatne.

Zapisy pod numerem telefonu 34 351 06 87 w godz. 8.00-15.00.

Plakat w galerii zdjęciowej artykułu.

Galeria: Sentymentalny Lubliniec - plakat

nadesłane: MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu