Trwa konkurs plastyczny „Uliczki, kamieniczki, zakamarki”. Można jeszcze zgłaszać prace

Trwa konkurs plastyczny „Uliczki, kamieniczki, zakamarki”. Można jeszcze zgłaszać prace

7 września 2022, godz. 8:50
inf. pras. MDK Lubliniec, fot. D. Dmitriew
Udostępnij: Kopiuj link

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Uliczki, kamieniczki, zakamarki” to kolejna okazja do świętowania jubileuszu 750-lecia Lublińca. Prace można nadsyłać do końca września. 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Uliczki, kamieniczki, zakamarki” skierowany jest do wszystkich kategorii wiekowych. Prace powinny ukazywać miejsca, które są szczególne dla ich twórców. 

Każdy z nas ma swoje ulubione, zaczarowane miejsce, gdzie lubi iść na spacer, może spotkać się z przyjaciółmi, odkrywać miejsca z ciekawą historią. Zadaniem konkursowym jest pokazanie miejsc ważnych, które już znacie albo chcielibyście poznać.

Idea konkursu nawiązuje do słów, jakie wypowiedział książę Władysław Opolski, przybywając na tereny dzisiejszego Lublińca: ,,Lubi mi się tu być”. To hasło jest wciąż aktualne dla jego mieszkańców, którzy kochają swoje miasto, lubią spędzać w nim czas i cieszą się, gdy mogą pokazać je przybyłym gościom. 

Do konkursu zaproszeni zostali twórcy z całej Polski, aby pokazali swoje ulubione miejsca – te, które wyróżniają się nietuzinkową architekturą lub są po prostu bliskie ich sercom. Celem konkursu jest rozbudzanie miłości i pasji do własnej „małej ojczyzny”, a także świętowanie 750-lecia Lublińca.

- Pokażcie nam swoje „Lubi mi się tu być…”. Jakie są Wasze ulubione uliczki, kamieniczki i zakamarki? Do zobaczenia w Lublińcu!  - napisała Agata Woźniak-Rybka, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu.

Prace w formacie A3 wykonane techniką płaską należy wysyłać lub dostarczyć do 30 września na adres Miejskiego Domu Kultury, ul. Plebiscytowa 9, 42-700 Lubliniec.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 27 października w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu. Nagrodzone i wyróżnione prace będzie można obejrzeć na wystawie.

Dokumenty konkursowe wraz z regulaminem dostępne są na stronie www.mdk.lubliniec.pl

Galeria: Konkurs plastyczny „Uliczki, kamieniczki, zakamarki” - plakat

Plakat konkursu plastycznego „Uliczki, kamieniczki, zakamarki”, nadesłane: MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu