Dwóch kierowców straciło prawa jazdy za zbyt szybką jazdę

Dwóch kierowców straciło prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

25 stycznia 2023, godz. 13:50
Lubliniec.info, źródło: KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu informuje o dwóch niedawnych sytuacjach, w których zatrzymano kierowcom uprawnienia do kierowania. W obu przypadkach przyczyną była zbyt duża prędkość w terenie zabudowanym – ponad 100 km/h. Policjanci przypominają o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego i o obowiązujących ograniczeniach prędkości.

Do jednej sytuacji doszło w dniu 23 stycznia. Kilka minut po godz. 11:00 w Lisowie na DK46, funkcjonariusze z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej osobowego Opla. Jak wykazał policyjny miernik prędkości, kierujący samochodem jechał z prędkością 105 km/h w obszarze zabudowanym. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz ukarano mandatem w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi.

Kilka dni wcześniej, 16 stycznia na DW 906 w Strzebiniu, w podobnych okolicznościach uprawnienia do kierowania stracił kierujący pojazdem marki Volkswagen. Jechał on z prędkością 101 km/h w miejscu, gdzie przepisy dopuszczają prędkość 50 km/h. Mandat również wyniósł 1500 zł, a na konto kierowcy powędrowały punkty karne.

Policjanci podkreślają, że każde nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą może nieść za sobą poważne konsekwencje: zarówno dla kierowcy, jak i dla pozostałych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że niejednokrotnie mamy do stracenia o wiele więcej niż pieniądze – apeluje lubliniecka policja.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu