Maszkety, bransolety i inne gadżety. Miejski Dom Kultury podsumowuje II tydzień ferii

Maszkety, bransolety i inne gadżety. Miejski Dom Kultury podsumowuje II tydzień ferii

31 stycznia 2023, godz. 14:07
Lubliniec.info, źródło: inf. pras. MDK Lubliniec/ zdj. MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Ferie zimowe 2023 z Miejskim Domem Kultury w Lublińcu dobiegły końca. Dzieci i młodzież razem z głową pełną miłych wspomnień wróciły do obowiązków szkolnych. „List z dawnych lat” zostanie w ich pamięci jednak na długo. 

W poniedziałek 23 stycznia o godzinie 10:00 tydzień rozpoczął się warsztatami „Bransolety z muliny” prowadzonymi przez instruktor Dorotę Kucharczyk. Każdy z uczestników walczył z supełkami i pętelkami. Kolorowa bransoleta, którą udało się stworzyć uczestnikom jest miłą pamiątką. 

Tak jak poprzednio, każdy otrzymał w poniedziałek przygotowany wcześniej pakiet startowy. Dzieci i młodzież mogli przeczytać „List z dawnych lat”. W paczuszce znajdowały się nowe zadania do wykonania w domu, na wtorkowy i piątkowy poranek. Najmłodsi znaleźli tam grę „Bierki” oraz gry na kartkę i długopis. 

Kino „Karolinka” przygotowało natomiast poranne seanse. We wtorek 24 stycznia wyświetlono przygodową animację „Mumie”, a w piątek 27 stycznia pełną pięknych górskich widoków familijną opowieść „Bella i Seabstian. Nowe pokolenie”. 

Środowy poranek upłynął z kolei wyjątkowo słodko i przyjemnie. Miejski Dom Kultury odwiedziła jedyna w powiecie lublinieckim Manufaktura Słodyczy KukuRyku - maszket na patyku. Na pobudzenie apetytu i wprowadzenie w dobry nastrój, dzieci i młodzież razem z prowadzącymi „Słodkie warsztaty” rozpoczęli od tanecznej rozgrzewki. Następnie uczestnicy poznali pochodzenie czekolady, jakie wyjątkowe właściwości posiada ziarno kakaowca oraz jakie słodycze królowały w dawnych czasach. Na zakończenie każdy z uczestników mógł ozdobić własnoręcznie tabliczkę czekolady… czekoladą! 

Ferie zimowe w MDK Lubliniec

zdj. nadesłane: MDK Lubliniec

W czwartek, razem z prowadzącą zajęcia Moniką Klimzą-Gryc, uczestnicy stworzyli urocze „Pacynki i kukiełki”. Tym razem dzieci na drewnianych łyżkach malowały kolorowe buźki.

Ferie zimowe w MDK Lubliniec

zdj. nadesłane: MDK Lubliniec

W galerii poniżej zamieszczamy zdjęcia przesłane przez Miejski Dom Kultury.

Galeria: Ferie z MDK Lubliniec. II Tydzień

Ferie z MDK Lubliniec. II Tydzień/ zdj. nadesłane: MDK Lubliniec Ferie z MDK Lubliniec. II Tydzień/ zdj. nadesłane: MDK Lubliniec Ferie z MDK Lubliniec. II Tydzień/ zdj. nadesłane: MDK Lubliniec Ferie z MDK Lubliniec. II Tydzień/ zdj. nadesłane: MDK Lubliniec Ferie z MDK Lubliniec. II Tydzień/ zdj. nadesłane: MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu