Rozesłano alerty RCB. Dziś i w nocy możliwe burze!

Rozesłano alerty RCB. Dziś i w nocy możliwe burze!

24 lipca 2023, godz. 13:01
Lubliniec.info, źródło: IMGW / zdj. ilustr.
Udostępnij: Kopiuj link

Mieszkańcy powiatu lublinieckiego otrzymali dziś alerty Rządowego Centrum Bezpieczeństwa ostrzegające przed możliwymi gwałtownymi burzami i silnym wiatrem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał natomiast ostrzeżenia meteorologiczne.

W ostatnim czasie dla naszego regionu często wydawane są ostrzeżenia pogodowe. Najczęściej dotyczą one burz z gradem. Dziś (24.07) mieszkańcy Lublińca i okolic otrzymali alerty RCB ostrzegające przed niebezpieczną pogodą. Ich treść:

Uwaga! Dziś i w nocy (24/25.07) możliwe gwałtowne burze z gradem i silny wiatr. Zachowaj ostrożność i zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr.

Przed niebezpieczną pogodą ostrzega także IMGW. W powiecie lublinieckim obowiązuje ostrzeżenie I stopnia przed burzami z gradem. Z kolei w sąsiednich powiatach: myszkowskim i tarnogóskim, wydano II stopień ostrzeżenia. Szczegóły dla powiatu lublinieckiego (źródło: IMGW-PIB):

Ostrzeżenia meteorologiczne:
Burze z gradem
stopień: 1
prawd. 80%
Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 10 mm do 25 mm, wieczorem i w nocy lokalnie do 35 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Miejscami grad.
Uwagi: Brak.

Ważne:
Od: 2023-07-24 14:00
Do: 2023-07-25 05:00

Pogoda może się zmieniać, dlatego jak zwykle zachęcamy do śledzenia prognoz na bieżąco.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu