Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kopcem w Lublińcu

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kopcem w Lublińcu

7 września 2023, godz. 14:41
Lubliniec.info, źródło: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
Udostępnij: Kopiuj link

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Grzegorzem Kopcem oraz na promocję nowej książki „Plon”. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 16 września o godz. 17:00 w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lublińcu. Spotkanie poprowadzi Mariola Widera. Wstęp wolny.

Grzegorz Kopiec - szczęśliwy mąż Arletty i dumny ojciec Kordiana, Cypriana i Oriany. Autor powieści i opowiadań grozy. Urodzony w 1982 roku, wychowany i nadal mieszkający w Lublińcu na Śląsku. Absolwent Politechniki Częstochowskiej – Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki. Pracuje w zawodzie, zajmując się szeroko pojętą informatyką. Miłośnik prozy Edgara Allana Poe, Stephena Kinga i Jacka Ketchuma. W wolnym czasie wsłuchuje się w brzmienia dobrego polskiego hip-hopu. Uhonorowany dwukrotnie Nagrodą Burmistrza Miasta Lublińca w dziedzinie kultury. Autor powieści „Plon”, „Eksperyment” i „Czas pokuty”. Zdobył tytuł „Książki roku 2019 w kategorii THRILLER” w plebiscytach serwisu granice.pl. Ponadto jest zdobywcą „Złotego Kościeja” w kategorii „Opowiadanie roku 2016” w plebiscycie serwisu kostnica.com.pl za opowiadanie „Introligator z Doliny Płaczu” oraz Grand Prix w konkursie literackim na „Nieznaną lubliniecką legendę” za opowiadanie „Fałszywy dekret”.

„Plon” - opis fabuły

Wraz z wkroczeniem w pełnoletność, Krzysztof, najstarsze z dzieci Wojtalów, umiera w niejasnych okolicznościach. Nikt początkowo nie dostrzega w tym zdarzeniu wiszącego nad rodziną fatum, jednakże kiedy rok później ginie kolejne dziecko, i to również w dniu swoich osiemnastych urodzin, nie ma już wątpliwości, że ktoś celowo pozbawia życia członków tej rodziny. Co więcej, okazuje się, że morderstwa w jakiś sposób przypominają okoliczności, w jakich ojciec rodzeństwa, Jerzy Wojtala, otarł się o śmierć.

Lecz pozostała jeszcze dwójka dzieci i Jerzy wie, że musi rozliczyć się z przeszłością, jeśli chce je ocalić. Tymczasem wydaje się, że pojawiające się znaki świadczą o tym, że zbrodnia, którą popełnił w młodości, nie uległa przedawnieniu, a jej ofiara postanowiła ukarać Wojtalę i zebrać śmiertelny plon.

Konkurs!

Patronat medialny nad książką „Plon” objął Portal Lubliniec.info. Z tej okazji mamy do rozdania naszym Czytelnikom trzy egzemplarze najnowszej powieści Grzegorza Kopca. Więcej informacji już wkrótce! Śledźcie na bieżąco informacje na www.lubliniec.info oraz na naszym fanepage'u na facebooku: www.facebook.com/lubliniecinfo

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu