Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

„Nic dwa razy się nie zdarza” – widowisko słowno-muzyczne o Wisławie Szymborskiej [ZDJĘCIA]

„Nic dwa razy się nie zdarza” – widowisko słowno-muzyczne o Wisławie Szymborskiej [ZDJĘCIA]

20 października 2023, godz. 8:19
Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

W tym roku obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin wybitnej polskiej poetki Wisławy Szymborskiej. Z tej okazji 19 października w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu odbyło się widowisko słowno-muzyczne inspirowane twórczością noblistki – „Nic dwa razy się nie zdarza”.

Podczas wydarzenia goście mogli doświadczyć życia i twórczości Wisławy Szymborskiej. Nie zabrakło wierszy, poezji śpiewanej oraz tańca. Była to również okazja do poznania wielu ciekawostek o noblistce.

Na scenie zaprezentowały się m.in. dzieci i młodzież z sekcji artystycznych oraz aktorzy Teatru Po Pracy. W roli Wisławy Szymborskiej wystąpiła Martyna Młynarska-Modlińska. Na scenie zaprezentowali się również: Andrzej Szatan, Paweł Chrost i Ewa Szraucner. Za oprawę muzyczną odpowiadał Wojciech Kryś. Autorką scenariusza była Katarzyna Suchara, która wspólnie z Katarzyną Koszczyk i Agnieszką Raj-Kubat przygotowała do spektaklu dzieci i młodzież. Na uwagę zasługiwała również scenografia autorstwa Moniki Klimzy-Gryc.

W galerii poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z wydarzenia.

Galeria: „Nic dwa razy się nie zdarza” – widowisko słowno-muzyczne o Wisławie Szymborskiej

„Nic dwa razy się nie zdarza” – widowisko słowno-muzyczne o Wisławie Szymborskiej „Nic dwa razy się nie zdarza” – widowisko słowno-muzyczne o Wisławie Szymborskiej „Nic dwa razy się nie zdarza” – widowisko słowno-muzyczne o Wisławie Szymborskiej „Nic dwa razy się nie zdarza” – widowisko słowno-muzyczne o Wisławie Szymborskiej „Nic dwa razy się nie zdarza” – widowisko słowno-muzyczne o Wisławie Szymborskiej
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu