„Teatr Po Pracy” świętował 10-lecie działalności [ZDJĘCIA]
Spektaklem składającym się z urywków wcześniejszych występów scenicznych „Teatr Po Pracy” świętował swoje 10-lecie. Na scenie zobaczyliśmy wielu aktorów i osób zaangażowanych w działalność tej grupy. Samo wydarzenie natomiast przyciągnęło ogromną publiczność.
Spektakl, na który można było uzyskać bezpłatne wejściówki, odbył się 4 kwietnia w Miejskim Domu Kultury. Jego tytuł to „Strzał w 10-tkę”, co jest oczywiście nawiązaniem do 10-lecia działalności Teatru. Była to kompilacja najlepszych fragmentów spektakli tej grupy, które powstawały od początku jej istnienia. Był śmiech, chwile powagi, refleksji, wzruszenia oraz śpiew i taniec.
Reżyserem spektaklu i odpowiedzialną za scenariusz była Agnieszka Raj-Kubat. Od lat związana z lublinieckim teatrem i tworząca razem z innymi artystami tą wyjątkową grupę. Podczas wydarzenia o efekty multimedialne zadbała Monika Klimza-Gryc. Oprawą muzyczną zajęli się Marcin Kita na perkusji, Wojciech Kryś na instrumentach klawiszowych, Jakub Osuchowski na gitarze basowej i synth oraz Marek Sklarczyk na gitarach. O oświetlenie zadbał Mariusz Klama. Podczas wydarzenia obecnych było wielu zaproszonych gości, m.in. Wojewoda Śląski Marek Wójcik, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Przemysław Witek, Burmistrz Miasta Lublińca Edward Maniura, a także Przewodniczący Rady Miejskiej Gabriel Podbioł - informuje Paulina Wojtulek z Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu.
„Teatr Po Pracy” zachwyca lubliniecką publiczność i nie tylko. Po 10 latach grupa może pochwalić się bogatym dorobkiem artystycznym oraz sukcesami. Teatr przygotowywał bowiem już wiele spektakli, z którymi występował nie tylko w Lublińcu, ale również we Wrocławiu, Katowicach, Dobrodzieniu czy Częstochowie. Jak powstał „Teatr Po Pracy”? Jego początki sięgają 2013 roku:
Teatr po Pracy powstał jesienią 2013. Wszystko zaczęło się od obchodów 50-lecia Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu, które zostały uczczone spektaklem „Szyjemy kulturalnie”. To właśnie po jego wystawieniu pod adresem reżyser Agnieszki Raj-Kubat i dyrektor MDK Agaty Woźniak-Rybki, popłynęła lawina słów uznania i gratulacji. Ten sukces sprawił, że przy kolejnym spotkaniu tych dwóch pań powstała idea, aby stworzyć teatr dla dorosłych amatorów. „Teatrem po Pracy” nazwała go Karolina Groblińska-Kandora i tak zostało – czytamy na stronie MDK Lubliniec.
„Teatr po pracy” to spotkania dla dorosłych, którzy pasjonują się teatrem i chcą się w tym kierunku rozwijać. Na zajęciach realizowane są ćwiczenia rozwijające warsztat aktorski, czyli m.in. dykcja, koncentracja uwagi, świadomość ciała jako środka wyrazu, poczucie rytmu, umiejętność współpracy z drugim aktorem na scenie. Grupa pracuje także nad scenariuszem do konkretnego przedstawienia.
Komentarze
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!