Wyjątkowy Dzień Pracownika Socjalnego w MOPS Lubliniec

Wyjątkowy Dzień Pracownika Socjalnego w MOPS Lubliniec

22 listopada 2023, godz. 12:24
inf. pras. MOPS Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Życzliwość dla drugiego człowieka to cecha, którą powinniśmy w sobie rozwijać i przekazywać młodszym pokoleniom jako jedno z najważniejszych dóbr. Życzliwość to cecha kogoś empatycznego, osoby lubiącej siebie i innych ludzi, to również drobny i spontaniczny gest serdeczności okazany drugiemu człowiekowi w codziennych czynnościach - podczas zakupów, w pracy, w szkole. Niewątpliwie jest to cecha, którą bezwzględnie powinien posiadać każdy pracownik pomocy społecznej, w szczególności pracownik socjalny będący tak blisko drugiego człowieka, często znajdującego się w potrzebie czy kryzysie. To właśnie jak co roku, w dniu 21 listopada, swoje święto mają wszyscy pracownicy pomocy społecznej.

Jest to święto obchodzone jako Dzień Pracownika Socjalnego i zostało wprowadzone zapisem ustawy o pomocy społecznej z 1990 roku. Również dla wszystkich 49 pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lublińcu był to wyjątkowy dzień, pełen dobry emocji i pięknych życzeń, dających poczucie dobrze wykonanej pracy i pozytywnej energii do dalszego działania. Tegoroczna uroczystość była wyjątkowa ponieważ odbyła się poza siedzibą Ośrodka, w pięknych wnętrzach „Lubiteki” z udziałem zaproszonych gości: Pana Edwarda Maniury - Burmistrza Miasta Lublińca, Pani Anny Jonczyk-Drzymały - Zastępcy Burmistrza Miasta Lublińca, Pana Gabriela Podbioła – przewodniczącego Rady Miejskiej w Lublińcu Pana Józefa Korpaka – Sekretarza Miasta Lublińca, Pana Rafała Jureczko – Skarbnika Miasta Lublińca, Pana Sebastiana Majdzika – Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim w Lublińcu, Pana Marcina Małka -  radnego Rady Miejskiej w Lublińcu . 

Tak liczna obecność przedstawicieli naszej gminy jest dla nas wielkim wsparciem i potwierdzeniem, że dla lublinieckiego samorządu inwestycja w politykę społeczną zapewnia szeroko rozumiane bezpieczeństwo socjalne mieszkańcom miasta, a oferowane usługi społeczne są na wysokim poziomie. Po gratulacjach i serdecznych życzeniach na sali rozbrzmiała uczta muzyczna w wykonaniu zespołu „Za młodzi na sen” pod kierownictwem Pani Stefani Bieli, a działającego na co dzień jako sekcja „Klubu Seniora” przy Miejskim Ośrodku  Pomocy Społecznej w Lublińcu.  

Za wszystkie piękne słowa, otrzymane życzenia serdecznie dziękujemy.

Dyrekcja i Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lublińcu

Galeria: Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego / zdj. nadesłane: MOPS Lubliniec Dzień Pracownika Socjalnego / zdj. nadesłane: MOPS Lubliniec Dzień Pracownika Socjalnego / zdj. nadesłane: MOPS Lubliniec Dzień Pracownika Socjalnego / zdj. nadesłane: MOPS Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu