Reklama Lubliniec Info

Kultura „na wynos” cieszy się popularnością

Czego potrzeba do twórczych działań? Inspiracji, pomysłu i… materiałów! Cały pakiet regularnie przygotowuje dla chętnych lublińczan Miejski Dom Kultury w Lublińcu. „Kreatywne paczki” dla seniorów i dla dzieciaków cieszą się niesłabnącą popularnością. 

Wszyscy czekają na wiosnę i ciepłe dni, krokusy, przebiśniegi i... tulipany! Chociaż na ten moment aura daleka jest od wiosennego ideału, Miejski Dom Kultury zaprosił dzieciaki, rodziców, opiekunów do wykonania materiałowych tulipanów. Jedno jest pewne – takie kwiaty cieszą oko bez względu na pogodę! 
Tradycyjnie instrukcja przygotowania pojawiła się w mediach społecznościowych MDK. Osoby, które dysponują materiałami mogły spokojnie od razu przystąpić do pracy, a ci, którzy potrzebowali twórczego pakietu – mogli go odebrać w poniedziałek 22 marca w Galerii pod Glinianym Aniołem. To już 6 odsłona rodzinnych warsztatów w tej formie. 

Również seniorki i seniorzy w domowym zaciszu ciągle realizują zajęcia z cyklu „Kreatywni 60+”. Dzięki materiałom i instrukcjom przygotowanym przez pracowniczki Galerii pod Glinianym Aniołem starsi twórcy do działań w marcu zostali zaproszeni dwukrotnie! 

Najpierw zwykłe zeszyty przemienili w przepiękne przepiśniki – z oryginalną okładką, z podziałem na sekcje i innymi udogodnieniami, potrzebnymi podczas korzystania z tajnych receptur. Później - ze względu na zbliżające się święta seniorzy zostali również zaproszeni do wykonania świątecznych kartek. Dzięki nim, będą mogli złożyć życzenia swoim bliskim lub znajomym z bezpiecznego dystansu. 

tagi: miejski dom kultury, mdk lubliniec, mdk, kreatywni seniorzy, kreatywni 60
2021-03-23 10:11:32 MDK Lubliniec

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x