Podpalacz pod dozorem lublinieckiej policji

Lublinieccy policjanci zatrzymali 43-letniego mężczyznę podejrzanego o zaprószenie ognia w domu jednorodzinnym, w którym mieszkał wraz z rodziną. Na szczęście pożar został szybko opanowany i nikt nie odniósł obrażeń. Wobec 43-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

W nocy 23 kwietnia oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu otrzymał informację o pożarze jednego z pomieszczeń domu jednorodzinnego w Lublińcu. Na szczęście pożar został szybko zauważony przez domowników, a wezwani na miejsce strażacy nie dopuścili do jego rozwinięcia. Na miejscu zdarzenia policjanci zatrzymali sprawcę zaprószenia ognia, którym okazał się jeden z domowników. W momencie zatrzymania 43-latek był nietrzeźwy. W jego organizmie stwierdzono ponad 2 promile alkoholu. Sprawca noc spędził w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

tagi: powiat lubliniecki, lubliniec, policja, policja lubliniec
2021-04-27 12:58:21 KPP Lubliniec, foto własne

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x