Kulturalne środy, taneczne czwartki – MDK dla mieszkańców w letnie dni!

Kulturalne środy, taneczne czwartki – MDK dla mieszkańców w letnie dni!

30 czerwca 2021, godz. 9:38
MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Zaczęły się wakacje, pogoda sprzyja zajęciom w plenerze. Z tej możliwości korzysta Miejski Dom Kultury w Lublińcu, który zaprasza wszystkich mieszkańców na skwer przed budynkiem! W każdą środę i w każdy czwartek odbywać się tu będą wyjątkowe zajęcia, otwarte dla wszystkich! Oto szczegóły. 

Artystycznie i praktycznie
W lipcowe czwartki odbywać się będą warsztaty współorganizowane ze Stowarzyszeniem Amicus. W planach organziatorzy mają przygotowanie pufy z opony (1 lipca) wełnianej misy (8 lipca) oraz wieszaka na klucze (29 lipca).  Każdy uczestnik niewątpliwie będzie mógł się poczuć twórcą i pod okiem instruktorki – Moniki Klimzy-Gryc – przygotuje coś niezwykle praktycznego, a jednocześnie – pełnego artyzmu. :) Organizatorzy zapewniają materiały na zajęcia, jednak obowiązują zapisy. 

Tanecznym krokiem 
W te wakacje każdy mieszkaniec Lublińca może nauczyć się podstaw tańca towarzyskiego! W prawie każdy czwartek na skwerze przed MDK instruktorka – Katarzyna Koszczyk – będzie uczyć podstawowych kroków. Skorzystać z tych lekcji może każdy – tutaj nie liczy się wiek, a chęci! W tym przypadku nie ma zapisów, po prostu trzeba przyjść. Lekcje odbywać się będą 1 lipca, 8 lipca, 15 lipca i 29 lipca.

Dla małych i dużych 

W środy i czwartki w lipcu odbywać się będą też spotkania i koncerty, z których skorzystać będą mogły dzieciaki, ale i starsi mieszkańcy miasta. W planach Miejski Dom Kultury ma m.in. pokazy magii (7 lipca), spotkania z przyrodnikiem (14 lipca), koncert Duetu Romantica (21 lipca), spektakl dla dzieci (28 lipca). Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy. 

W kontekście działań plenerowych nie sposób nie wspomnieć o Kinie „Karolinka” pod chmurką! Seanse będą odbywać się w każdą środę o godzinie 20.30. W lipcu na dużym ekranie zobaczymy filmy: „Judy” (7 lipca), „Mój piękny syn” (14 lipca), „Pojedynek na głosy” (21 lipca), „Amy” (28 lipca).

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu