Kulturalne środy, taneczne czwartki – MDK dla mieszkańców w letnie dni!

Kulturalne środy, taneczne czwartki – MDK dla mieszkańców w letnie dni!

30.06.2021 9:38
MDK Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Zaczęły się wakacje, pogoda sprzyja zajęciom w plenerze. Z tej możliwości korzysta Miejski Dom Kultury w Lublińcu, który zaprasza wszystkich mieszkańców na skwer przed budynkiem! W każdą środę i w każdy czwartek odbywać się tu będą wyjątkowe zajęcia, otwarte dla wszystkich! Oto szczegóły. 

Artystycznie i praktycznie
W lipcowe czwartki odbywać się będą warsztaty współorganizowane ze Stowarzyszeniem Amicus. W planach organziatorzy mają przygotowanie pufy z opony (1 lipca) wełnianej misy (8 lipca) oraz wieszaka na klucze (29 lipca).  Każdy uczestnik niewątpliwie będzie mógł się poczuć twórcą i pod okiem instruktorki – Moniki Klimzy-Gryc – przygotuje coś niezwykle praktycznego, a jednocześnie – pełnego artyzmu. :) Organizatorzy zapewniają materiały na zajęcia, jednak obowiązują zapisy. 

Tanecznym krokiem 
W te wakacje każdy mieszkaniec Lublińca może nauczyć się podstaw tańca towarzyskiego! W prawie każdy czwartek na skwerze przed MDK instruktorka – Katarzyna Koszczyk – będzie uczyć podstawowych kroków. Skorzystać z tych lekcji może każdy – tutaj nie liczy się wiek, a chęci! W tym przypadku nie ma zapisów, po prostu trzeba przyjść. Lekcje odbywać się będą 1 lipca, 8 lipca, 15 lipca i 29 lipca.

Dla małych i dużych 

W środy i czwartki w lipcu odbywać się będą też spotkania i koncerty, z których skorzystać będą mogły dzieciaki, ale i starsi mieszkańcy miasta. W planach Miejski Dom Kultury ma m.in. pokazy magii (7 lipca), spotkania z przyrodnikiem (14 lipca), koncert Duetu Romantica (21 lipca), spektakl dla dzieci (28 lipca). Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy. 

W kontekście działań plenerowych nie sposób nie wspomnieć o Kinie „Karolinka” pod chmurką! Seanse będą odbywać się w każdą środę o godzinie 20.30. W lipcu na dużym ekranie zobaczymy filmy: „Judy” (7 lipca), „Mój piękny syn” (14 lipca), „Pojedynek na głosy” (21 lipca), „Amy” (28 lipca).

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu