Ćwiczenia WOO na terenie zakładu Nitroerg S.A. w Krupskim Młynie

Ćwiczenia WOO na terenie zakładu Nitroerg S.A. w Krupskim Młynie

5 listopada 2021, godz. 9:21
PSP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

22 października 2021 roku na terenie zakładu NITROERG S.A. oraz Sieci Badawczej Łukasiewicz - Instytucie Przemysłu Organicznego miały miejsce ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze wojewódzkiego odwodu operacyjnego - Kompania Odwodowa nr 12 "Tarnowskie Góry" oraz Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego.

Głównym celem ćwiczenia była ocena przygotowania sił i środków wojewódzkiego odwodu operacyjnego do realizacji działań ratowniczo-gaśniczych podczas pożarów wielkopowierzchniowych.

Scenariusz, który został przygotowany przez organizatorów ćwiczeń zakładał m.in. pożar lasu, który stwarzał zagrożenie dla magazynów z materiałami wybuchowymi na ich terenach oraz rozszczelnienie cysterny kolejowej z kwasem siarkowym zlokalizowanej w pobliżu magazynów.

W ćwiczeniach tych wzięły udział wydzielone siły i środki jednostek OSP z terenu powiatu tarnogórskiego, JRG Tarnowskie Góry, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego JRG Gliwice-Łabędy oraz inne podmioty współpracujące Policja, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach. Ze strony zakładów obecne były osoby kluczowe w podejmowaniu decyzji w sytuacjach kryzysowych.

W ćwiczeniach wzięło udział blisko 150 strażaków i 28 pojazdów. Z JRG w Lublińcu był to zastęp GBARt 501[s]22. W podsumowaniu ćwiczeń wziął również udział Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu st. bryg. Janusz Bula.

Opracowanie: st. str. Łukasz Wołosz, KP PSP w Lublińcu

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Tarnowskich Górach

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu