Seniorzy twórczo działają w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu

Seniorzy twórczo działają w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu

15 lutego 2022, godz. 9:04
MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W Miejskim Domu Kultury od kilku lat prowadzone są zajęcia dla seniorów „Kreatywni 60+”. Jest to nie tylko sposób na twórcze spędzenie czasu, ale również szansa na integrację tej grupy społecznej.

Torebki, wianki, broszki, ozdoby świąteczne i ceramika – zajęcia z cyklu „Kreatywni 60+” łączą różne techniki plastyczne, wykorzystując wiele ciekawych narzędzi i form. Niedawno uczestnicy warsztatów wykonali piękne ceramiczne misy i obrazy. Część z nich została wystawiona na licytację wspierającą 30.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Praca z gliną to prawdziwa próba charakteru. Efekt nie jest widoczny od razu. Trzeba nabyć umiejętności radzenia sobie z własnymi niedoskonałościami, skupienia się bardziej na samym procesie działania, a nie na rezultacie, który widoczny jest dopiero po powtórnym wypaleniu prac w piecu. Dlatego warsztaty z cyklu „Kreatywni 60+” to nie tylko twórcza praca, ale także doskonała terapia. Na zajęciach uczestnicy ćwiczą swoje dłonie, pokonują własne słabości, uczą się cierpliwości i precyzji w działaniu. Widok efektu końcowego napawa satysfakcją i rozwija w nich poczucie sprawczości. Jest to też dobra okazja do spotkania się i wzajemnej integracji. Uczestnicy chętnie przychodzą na zajęcia, dzielą się swoimi pomysłami i korzystają z pomocy instruktorki MDK, Aleksandry Wipler. 

- Praca z seniorami to jedno z priorytetowych zadań Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. Nie chcemy zapominać o tej ważnej grupie społecznej. Pragniemy, by uczestnicy warsztatów mieli swoje miejsce, w którym spotykają się w miłej atmosferze i realizują swoje pasje – podkreśla dyrektor MDK, Agata Woźniak-Rybka. 

Galeria: Seniorzy działają twórczo w MDK Lubliniec

fot. MDK Lubliniec fot. MDK Lubliniec fot. MDK Lubliniec fot. MDK Lubliniec fot. MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu