Wielkanocne pisanki czekają na wielki finał

Wielkanocne pisanki czekają na wielki finał

1 kwietnia 2022, godz. 13:37
MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Miejski Dom Kultury w Lublińcu 30 marca zakończył nabór prac konkursowych na Wielkanocną Pisankę. Nadeszło ich wiele, bo ponad 200, a swoją oryginalnością nie mają sobie równych.

Tegorocznym uczestnikom XV Konkursu Plastycznego na Wielkanocną Pisankę nie brakuje talentu i fantazji. Malowane, klejone, plecione, z masy solnej, ceramiczne, „pierzaste”, drucikowe, w ukraińskich barwach, a nawet utworzone z pistacjowych pestek! Pisanki zachwycają swoją formą i wykonaniem. Wśród prac znalazły się głównie te z lublinieckich szkół i przedszkoli, ale nie tylko. Zobaczyliśmy wiele pisanek nadesłanych z powiatu lublinieckiego, m.in. Sierakowa Śląskiego, Ciasnej, Kochcic, Pawonkowa, Koszęcina, Kośmider czy Wędziny, a nawet opolskich Gosławic. Są również takie, które zostały wykonane przez uczestników zajęć plastycznych w Miejskim Domu Kultury, a także podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Lublińcu podczas warsztatów terapii zajęciowej. 

Jury w składzie: Marta Gadaszewska, Dorota Swat, Monika Klimza-Gryc, 1 kwietnia zasiadło do obrad i wyłoniły laureatów konkursu. Poznamy ich 11 kwietnia o godz. 12.00. Wówczas nagrodzone i wyróżnione prace zostaną pokazane na wystawie w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu